16. 02. 2022
21. ROČNÍK ODBORNÝCH KONFERENCÍ

nerezidenční development (online)

Hlavní témata konference

  • Atributy moderních kanceláří
  • Logistika: vítěz pandemie
  • Investice do hotelů a cestovního ruchu

V den konference Vám bude zaslán email s přístupem ke sledování online přenosu.

Hlavní partneři

Partneři

Technologický partner

Program

9:30

Zahájení online streamu

9:30

1. Diskusní panel

Atributy moderních kanceláří

Trendy v kancelářském prostředí

 

 

Coworking: business na vzestupu

 

Návrhy digitálních kanceláří, hybridní práce

Akustika kanceláří a společenských prostor

 

Home office: dobrý sluha, špatný pán

Aktivní účastníci

Monika Younis (CAPEXUS s.r.o.) (prezentace)

(publikace Pracovní prostředí 2022)

Martin Holý (Scott.Weber Workspace) (prezentace)

Jiří Plátek – (AV Media, a.s.) (prezentace )

Jaroslav Vendl (SilentLab s.r.o.) (prezentace)

Vojtěch Bednář (Firemní sociolog) (prezentace)

11:00

Přestávka

11:20

2. Diskusní panel

Logistika: vítěz pandemie

Srovnání se zahraničím

 

Výstavba a správa průmyslových parků

 

Moderní průmyslové parky

 

Průmyslové haly: zdroj veřejných rozpočtů

 

Logistická centra v pandemii

 

Financování logistických projektů

Aktivní účastníci

David Zlámal (Ernst & Young, s.r.o.) (prezentace)

Jan Andrus (P3 Logistic Parks s.r.o.) (prezentace)

Milan Kratina (Accolade Holding, a.s.) (prezentace)

Pavel Sovička (Panattoni Czech Republic Development s.r.o.) (prezentace)

Dominik Bárta (Zásilkovna s.r.o.) (prezentace)

Lenka Kostrounová (ČSOB, a.s.) (prezentace)

13:20

Přestávka

14:20

3. Diskusní panel

Investice do hotelů a cestovního ruchu

Aktuální trendy v hotelnictví

 

Investice do hotelového segmentu 

Investice do hotelových nemovitostí – srovnání se zahraničím

Financování investic do hotelového segmentu 

Na Staroměstském náměstí se staví! Hotel U Sixtů

Aktivní účastníci

Gorjan Lazarov (OREA Hotels & Resorts s.r.o.) (prezentace)

Jan Adámek (JAN Hospitality) (prezentace)

Bořivoj Vokřínek (Cushman & Wakefield, s.r.o.) (prezentace)

Petr Harzer (Oberbank AG) (prezentace)

Vít Pavelec (MS architekti, s.r.o.) (prezentace)

16:00

Závěr konference

Pozvánka

Profily

Jan Adámek

JAN Reality s.r.o.

Jan Adámek je majitelem a ředitelem JAN Reality a JAN Hospitality. Pohybuje se ve světě obchodu a nemovitostních a hotelových transakcí. V minulosti byl generálním ředitelem hotelů Jalta a Plaza Alta Hotelu v Praze. Zároveň zastupoval zahraničí investory při nemovitostních a hotelových investicích v Česku. Již 14 let je předsedou spolku Sdružení Nového Města pražského, který bojuje za krásné a přívětivé centrum Prahy.

Jan Andrus

P3 Logistic Parks s.r.o.

Ve světě realit se Jan Andrus pohybuje od 90. let. Začínal s rezidenčním bydlením a posléze se zaměřil na retail projekty. S příchodem do P3 získal zkušenosti s logistikou a průmyslovým developmentem. Od loňského podzimu vede divizi Leasingu, je zodpovědný za pronájmy nemovitostí i vyhledávání nových obchodních příležitostí. Má rád netradiční spojení, a tak své předchozí zkušenosti bohatě zúročil i při rozvoji jednoho z největších průmyslových parků ve střední Evropě P3 Prague Horní Počernice.

Vojtěch Bednář

Firemní sociolog

Vojtěch Bednář je sociolog-konzultant, který pomáhá firmám, veřejným organizacím a lidem pracovat s lidmi a rozumět jim. Provozuje poradenský institut Firemni-sociolog.cz, který pomáhá rozvíjet a podporovat manažery a vedoucí pracovníky. Externě vyučuje na filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, píše knihy a komentuje veřejné dění na sociálních sítích a blogu Idnes.cz a Aktuálně.cz. Nejradši poslouchá Iron Maiden.

Petr Harzer

Oberbank AG

Od roku 2015 pracuje v Oberbank AG jako bankovní poradce a kontaktní osoba odpovědná za financování v oblasti cestovního ruchu pro ČR.Správě nemovitostního portfolia se věnoval i v Expobank CZ a.s. V bankovním světě se pohybuje již od roku 2007, kdy nastoupil do Komerční banky a.s. po 4 letech na pozici Top corporations – Account officer se stal bankovním poradcem v LBBW Bank CZ. Mezi lety 2004 – 2006 působil v TOP Corporations na pozici Account officer.

Martin Holý

Scott.Weber Workspace

Martin ve Scott.Weber Workspace působí na pozici ředitele divize Growth a je zodpovědný za kompletní přípravu a realizaci obchodních cílů společnosti. V rámci svého působení se podílel na úspěšné expanzi společnosti a otevření 4 nových center za rok 2021, za něž společnost obdržela mimo jiné, ocenění kanceláře roku. V jeho kompetenci je současně komunikace a prezentace nových trendů a možností v rámci flexibilního pracovního prostředí. Před příchodem do Scott.Weber Workspace Martin pracoval ve společnosti Penta Real Estate na řadě významných staveb v rámci hlavního města. V předchozí kariéře dále zastupovat nájemce v oblasti komerčních nemovistostí.

Lenka Kostrounová

ČSOB, a.s.

Působí na trhu nemovitostí víc jak 20 let. Se svým teamem zaranžovala transakce za desítky miliard EUR. Lenka Kostrounová je ředitelkou útvaru financování nemovitostí v ČSOB, kde je odpovědná za aktivity na území ČR. Současně je členkou správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Milan Kratina

Accolade Holding, a.s.

V roce 2011 založil společnost Accolade zaměřující se na investice, přípravu a pronájem prostor pro společnosti z oblasti e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. Skupina Accolade patří mezi nejvlivnější hráče na trhu v Evropě.

Gorjan Lazarov

OREA Hotels & Resorts s.r.o.

Generálním ředitelem hotelového řetězce OREA Hotels & Resorts, pod který spadá 18 hotelů v ČR. Svou pracovní kariéru začínal ve finančním oddělení hotelu Marriott a v průběhu času se vypracoval až po zkušeného hotelového ředitele Boscolo Prague Hotel a nebo Boscolo Milano Hotel. Předtím prošel řadou odborných a manažerských pozic ve společnostech Vodafone a Marriott.

Vít Pavelec

MS architekti s.r.o.

Vítek je zkušený architekt který se zaměřuje na komplexní městotvorné projekty. Aktuálně v atelieru MS architekti vede jeden z nejzajímavějších projektů regenerace a konverze historických objektů v Praze za několik posledních let. Jde komplex osmi historicky cenných domů na Staroměstském náměstí. Díky citlivé rekonstrukci se komplex budov promění na okázalý hotel. Vítek se mj. podílel také na revitalizaci a doplnění historického Jinonického dvora v Praze 5.

Jiří Plátek

AV MEDIA, a.s.

Workplace Design Specialist s dvacetiletou zkušeností v marketingu až po obyčejného člověka, kterého fascinují originální cesty lidí obdařenými neomezenými schopnostmi a kreativitou. Publikoval několik článků o budoucnosti práce, které provokují k zamyšlení, zdali děláme v korporátním světě správná rozhodnutí. V posledních deseti letech se individuálně věnuje zážitkovým prezentacím. Nepřetržitě přemýšlí nad správnou funkčností pracovních a kancelářských prostor a je v neustálém osobním, hybridním i virtuálním kontaktu s lidmi, které považuje za inspirativní.

Pavel Sovička

Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

Profesionální kariéru zahájil v Cushman & Wakefield, kde strávil celkem deset let. Od roku 2008 stojí v čele Panattoni jako Managing Director pro Českou republiku a Slovensko.Panattoni je součástí Panattoni Development Company, která je jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 43 poboček. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila celkem vice než 11 milionů m2 moderních průmyslových prostor v řadě evropských států. Pavel Sovička má za sebou 23 let zkušeností v průmyslu.

Jaroslav Vendl

SilentLab s.r.o.

V roce 2015 založil VERTI, firmu zabývající se výrobou interiérových skleněných příček a mobilních stěn. Pro svou životní dráhu podnikatele se rozhodl po několikaletém působení v oblasti obchodní a marketingové strategie, které se věnoval již během studií na ČVUT. Krátce poté vznikla společnost SilentLab. Ta se zaměřuje na funkční akustická řešení v interiérech. Vlajkovou lodí společnosti jsou mobilní akustické kanceláře MICROOFFICE. Jaroslav vytváří vizi společnosti a udává její směr. Má bohaté zkušenosti s vedením multidisciplinárních týmů.

Bořivoj Vokřínek

Cushman & Wakefield, s.r.o.

(Borik) je ostřílený profesionál v oblasti hospitality s více než 20 lety zkušeností v Evropě, Africe, na Středním východě a v Asii a Tichomoří, včetně provozních a podnikových rolí. Jeho současnou odpovědností ve společnosti Cushman & Wakefield je vést strategické poradenské a výzkumné aktivity v oblasti hospitality v regionu EMEA a má dále na starosti správu aktiv v regionu CEE/SEE.

Monika Younis

CAPEXUS s.r.o.

Monika Younis má více než 20 let zkušeností v oblasti realit. Strávila 11 let v Cushman & Wakefield, poté se věnovala rezidenčnímu developmentu a v roce 2019 nastoupila do CAPEXUS jako Business Development Director. Mimo jiné se podílela na transformačních projektech pro společnosti Avast a Vodafone a také Jan Becher Pernod Richard, Pfizer, MSC nebo Samsung.

David Zlámal

Ernst & Young, s.r.o.

David je vedoucím regionálním Partnerem týmu Korporátních financí v EY, který se zabývá bankovním a dluhopisovým financováním projektů a firem. Má více než 15 let zkušeností v oboru realit, zejména strukturování financování se zapojením dluhopisů, mezaninového financování, získání kreditního ratingu, případně syndikovaného bankovního financování. David vedl projekty studií proveditelnosti v oblasti výstavby hotelů, resortů, multifunkčních budov, nájemních bytových domů aj. Je členem CFA (Chartered Financial Analyst).

Kontakty

Kontakty

Stavební fórum a.s.

U Nikolajky 15

150 03 Praha 5, Smíchov

produkce@msgroup.cz

redakce@msgroup.cz

JUDr. Petr Bým

Šéfredaktor

Mobil: +420 724 595 884

Email: bym@msgroup.cz

Luboš Hyttich

Produkce

Mobil: +420 725 760 948

Email: hyttich@msgroup.cz

MgA. František Průša

Marketing

Mobil: +420 725 969 911

Email: prusa@msgroup.cz

Barbora Maroto Álvarez

Event manager

Mobil: +420 721 041 440

Email: maroto@msgroup.cz

Viktorie Preissová

Event manager

Mobil: +420 601 695 168

Email: preissova@msgroup.cz